Kalendář akcí
<
Září 2020
>
Po Út St Čt So Ne
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
ZA DENÍKEM JANA TLESKAČE - ZÁPIS Z AKCE

Frýdek... Místek... 11. - 12. 11. 2017

Netradiční výprava tradičně? Je to netradičně,  protože a ačkoli je to už její devatenáctý ročník, vyrážíme poprvé. A také jsme z ní díky dobrým vztahům s KAMáky udělali dvoudenku, ale o tom až později. A proč tedy tradičně? To už znáte, sešli jsme se na autobusáku v krojích, pochvala dětem, nebyli vidět žádné růžové legíny ani jiné nedostatky. Autobusem na vlak, vlakem do Frýdku a tady už je to 

Ještě v podchodu narážíme na veřejný klavír, a tak Anděla a Adéla střihnou sólo. Škoda že klavír je nepraktický k ohni. Po příchodu do klubovny procházíme prezencí, sundáváme kroje a učíme se spolu s ostatními oddíly pravidla hry ve městě. V mezidobí vedoucí ještě stihli nakoupit jídlo na večeři a snídani. 

Přibližně 110 účastníku bylo rozděleno do tří Vontských skupin a tří skupin Druhostraníků že nevíte, o co se jedná? Příště pojeďte s námi a uvidíte. Konkrétně naši členové i my vedoucí jsme si vybrali vontské uskupení (pro začátečníky vhodnější). A vyrazili jsme do ulic Frýdku, kde jsme pak tři hodiny zápolili. Je to jen jedna hra, ale každý má tak trochu svoji speciální roli a tak dále pokračuju jen mým pohledem na hru.

Ihned po startu se všichni rozprchli a více méně věděli co mají dělat, Vontové se totiž „skalpují“ mezi sebou, a navíc zabíjí taky druhostraníky. A tak jsme s Vojtou začali obcházet hranice hřiště a především jsme se věnovali eliminování druhostraníku. Vždy, když jsme narazili na naše spojence, tak se hnali za cizími a snažili se jim ukrást jejich životy, většinou jsme naše malé nenechali na holičkách a trošku jim vypomohli. Asi v pulce hrací doby přichází do hry hlavní lákadlo pro Vonty - držitel ježka v kleci Široko, který Vontům zajišťuje jistou výhru, a tak jsme ještě přidali v našich obchůzkách a přibližně 30 minut před koncem hry jsme na nějak taky narazili. Tady se trošku podepsala naše nezkušenost a na první pokus nám Široko utekl, ani jsme se ho nedotkli. O chvilku později jsme se celkem předvedli a po zvážení časových a prostorových možností hřiště se nám ho povedlo najít znovu. Úkolem je Široka znehybnit. Po prvním neúspěšném pokusu nám došlo, že je třeba ho prostě strhnout na zem a zalehnout, přičemž jemu stačilo nám strhnout šátek z hlavy. Na druhý pokus už byla taktika jasná, prostě po něm skočit. Na zemi byl, ale pořád se mrskal, druhý pokus taky nebyl dobrý. Když už jsme se blížili po třetí (na zálesáky tam nejsou zvyklí, dostali jsme pochvalu, že tak urputně nikdo nebojuje :) ) už byl ježek v držení našeho týmu, stačilo vydržet ještě pár minut proti ostatním Vontům. Výhra byla naše! Kontrola mobilů, můj ukazoval přes 30000 kroků a Vojtův necelých 15 kilometrů, slušná dávka na „poklidnou“ hru ve městě.

Následoval návrat do klubovny a vyhlášení výsledků. Toto se odehrávalo mezi 20:15 a 20:30, když si vzpomenu na únavu a malého Kryštofa, který při tom usnul, nezávidím oddílům, které ještě čekala cesta domů. Naštěstí my jsme měli ubytování zajištěno. Díky oddílu KAM Frýdek Místek za poskytnutí klubovny k přenocování. Udělali jsme hromadu toastů, Vojta z KAMu nám půjčil deskovku, kterou se děcka naučili na Americe. Hrálo se a jedlo až do pozdních večerních hodin.

Ráno proběhl úklid, snídaně, balení a přesun do haly Polárka na badminton. Jak to tak bývá, než se rozťukáte, tak to není nejlepší, proto si Adéla odnáší šrám pod okem od rakety, ale nic hrozného. Později už všichni celkem válí, dokonce už hráli i rozumné zápasy mezi sebou.

Převléct do krojů a zpět na vlak, loučíme se s Frýdkem a jsme zvědaví, jak se KAMáci ukážou na pasáku, prý přijedou.

André

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |