Kalendář akcí
<
Srpen 2020
>
Po Út St Čt So Ne
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
HÁJENKA 2017-CIA - ZÁPIS Z AKCE
ŽABAŘI = DĚTI ZAUČUJÍCÍ SE AGENTY AGENTI = VEDOUCÍ

Na tuto chatu jsme se vydali poprvé. Přijeli jsme do Kopřivnice, kde se od žabařů oddělili vedoucí až na Hanyse, který šel s námi na nádraží, kde položil krabičku, ale nic neřekl. Po chvíli to žabařům začalo připadat zvláštní, a tak krabici otevřeli. V krabici je čekaly indície k tomu, aby splnily úkoly a dostali se na místo. Po najití skoro všech obálek s indiciemi se žabaři pustili do plnění. Žabařům to dávalo smysl, ale navigace je neměla ráda, a proto je vedla jinam. Žabaři to nevzdali a zeptali se na cestu paní průvodčí, která jim pomohla a tak vyšli směr chata. Na cestě trochu váhali, ale když se k nim připojil Hanys tak už byli v pohodě. Došli k autu, kde dostali náklad a šli dál.

Večer byli přivítáni na výcvikové základně agentů, zahráli si jednu hru, najedli se a šli si povídat a spát. Ráno byla snídaně a potom se vyrazilo do muzea TATRY a Emila Zátopka. Muzeum bylo pěkné, doporučuji návštěvu. Po cestě zpět na chatu si zašli na polívku, proběhla soutěž o nejvyšší domeček z karet a byli to kluci proti holkám většinu času vedly holky, dokud jim to nespadlo potom se vítězství ujali kluci, kteří nakonec vyhráli. Při příchodu na chatu se nanosilo dřevo a hráli hry a obědvalo vývar a špagety. Poté proběhlo pár her na luštění a pauza, kdy holky umyly nádobí a mohlo se zase začít hrát tentokrát byli žabaři rozděleni na dvě skupiny. A protože je okolí velmi bohaté, byli vysláni za pomocí navigace a vysílaček na nedalekou zříceninu, jako důkaz, že tam došli, všichni vyfotili selfí a ve skvělém čase se vrátili zpět. Už se pomalu stmívalo tak se začali připravovat langoše a proběhl kvíz ohledně zemí ve kterých by naši žabaři mohli operovat. K večeři v podobě již zmiňovaných langošů skvěle padl pechův kvíz o Tatrovce. Bohužel zrovna v sobotu večer pršelo, proto byli žabaři smutní že nemůžou mít venkovní noční hru. Spokojili se s vnitřní a pak už klábosili a spali.

Ráno se spalo dost dlouho, většina žabařů už ani neviděla Zuzku se Sirkou, jak odcházeli dřív. Jak to tak bývá, když se dlouho spí, už není moc času, takže snídaně, úklid, rychlá hra, oběd (rizoto) a odjezd. Vzhledem k naši první návštěvě této chaty si dovolím lehce zhodnotit také ji. Chata je v krásném prostředí, navíc je okolí plné zajímavých věcí. Chatka je vybavena přesně jak je potřeba funkčně a inteligentně. Hájenka se nám velmi zalíbila a až budou hotové sprchy, bude skvělá jak na kolo, běžky ale i procházky. Na podzim plánujeme další návštěvu, tak si myslím, že se stane další pravidelně navštěvovanou chatou Kopřivnice těš se! :D André

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |