Kalendář akcí
<
Říjen 2020
>
Po Út St Čt So Ne
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Zápis z akce - Zimní sraz TOM ● 51. ročník

I letos patřila první výprava v roce Zimnímu srazu, který se na srubu Baník konal už po jednapadesáté. Srazili jsme se ráno na autobusáku, kde nás měl nabrat autobus číslo 281, ten však k překvapení zejména Hanyse, který spoj vyhledal, nejel a museli jsme jet až 56kou v 7,18, což znamenalo, že jsme mohli o osm minut déle spát, ale zejména, že přestup na vak bude dosti na knap. V Ostravě tedy volíme variantu přestupu (tedy spíše přeběhu) na trolejbus, který nás vysadí a hlaváku 5 minut před odjezdem vlaku na Ostravici. Vše tak v pohodě stíháme, jen Hanys po nákupu jízdenek nastupuje na poslední chvíli a musí projít celý vlak, aby se setkal se svými. On ten nákup jízdenek je vůbec zábavná záležitost, 12 dětí, dva studenti to vše dohromady za 342,-Kč, pak tři dospělí a je to dalších 330,-Kč, asi už vedoucí nebudeme brát.

Ve vlaku si rozdáváme identifikační pásky s kódy, což je součástí projektu na rychlejší výpočet celkových výsledků srazových soutěží a tento projekt pochází z naší dílny. Snad bude fungovat.

Po cestě nás ještě čeká přestup ve Frýdlantu, ale České dráhy jsou letos připraveny, místo jedné Regionovy jedou do Ostravice Regionovy dvě a do vlaku se v pohodě vlezeme.  V Ostravici nás pak čeká výšlap pod srub Baník, kde už jdeme v chumlu s ostatními oddíly, potkáváme Sedmičku,  BVÚ, Divočáky a další. U srubu Baníku si pak vybíráme již tradiční místo, pozdravíme známé, pověsíme vlajku, začneme připravovat naši soutěž a očekáváme zahajovací nástup. Hanys mezitím obíhá oddíly, rozdává jim pásky a vysvětluje způsob vyhodnocování výsledků.  

Na nástup nestihnou dorazit tradiční účastníci z Hoganu, KADAA a 30+2, jelikož se jim na Svinově pokazila lokomotiva a na sraz dorazí až kolem 11. Po nástupu se rozjíždí srazové soutěže, kterých je zpočátku 9, jen namátkou si Čmoudík připravil střelbu z praku, BVÚ znalostní poznávání vlajek, Zlaté šípy běh s dortem, Průzkumník tradiční slalom a třeba Divočáci Lykožrouta. My jsme si připravili slalom na rovince, který byl okořeněn tím, že se běžec orientoval pod „vlivem“ brýlí zkreslujících realitu (DRUNKEN BLUSTER). A měla úspěch. Ve volných chvílích se koulovalo, jezdilo na bobech, sáňkách lopatách.

Po 13 hodině srazové soutěže skončili a čekalo se na vyhodnocení, které letos skutečně proběhlo poměrně rychle a před druhou se mohlo vyhlašovat. Nejdříve pořadí v jednotlivých srazových soutěžích a vzhledem k tomu, že se jména našich členů ozývala docela pravidelně, dávalo to tušit, že i celkový výsledek může být slušný.  Při celkovém vyhlašování nás poslední místa příliš nezajímala, ale čím se vyhlašování blížilo stupňům vítězů, byli jsme stále nervóznější. 4. místo a stále nic, 3. místo a BVÚ, tak už jen dva. 2. místo… Zlaté šípy a mohlo se slavit. Pro diplom a odměnu si doběhl Jonášek, nejmladší člen naší skupiny. K našemu systému, který zrychlil výpočet, se objevilo několik kritických připomínek, kdy jej další rok chce připravit asi 5 oddílu, my však vyhrál čestně J

Po vyhlášení nezbývá, než se sbalit, rozloučit se všemi kamarády a vzhůru do údolí na vlak zpět do Frýdlantu, pak do Ostravy a pak? Pak domů, do Hlučína… ale smutno nám nebylo. Vlak do Frýdlantu byl sice vcelku plný, ale tu chvilku to vydržíme. Ve Frýdlantu si u přestupu najdeme poloprázdný vagón, Perníkovi je však divné, že vlak mám lokomotivu na opačnou stranu a skutečně, z koleje, z které vždy jezdí vlak do Ostravy, nyní odjíždí vlak do Valmezu. Podchodem se vydáme na „správnou“ kolej a hurá do Ostravy. Ve vlaku rozdáme pamětní listy, nálepky a Hanys předvádí slibovanou show za první místo, jeho nové membránové kalhoty s rozepínáním na obou nohavicích se mění ve striptýzové kalhoty, pod kterými se však po částečném otevření objeví kvalitní zimní spodní prádlo. 

Tak zase za rok.

Hanys

Informačka:

Sraz: 12. 1. 2019 7:00 autobusové nádraží Hlučín

Jedeme: autobus 281 v 7:09 -> následně vlakem v 7:45 z Ostravy Hl. n.

Návrat: 12. 1. 2018 do 17:00 zpět na autobusák (předpoklad 16:30)

S sebou: svačinu, pití, opravdu teplé sportovní oblečení (budeme celý den venku), čepice, dvoje rukavice, boby/lopata, 2 x 30 min jízdenku, 60,-Kč, doporučujeme přibalit tričko a ponožky na převlečení

Info: Hanys – 777 917 481

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |