Kalendář akcí
<
Říjen 2020
>
Po Út St Čt So Ne
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Zápis z akce - Boj družin - Hájenka

Hájenka 23. – 25. 3. 2018

Letos jsme po dlouhé době stihli boj družin na jaře, což s sebou ovšem neslo tu nevýhodu, že jsme nejeli pod stany, ale na chalupu. Ale zase na naší oblíbenou Hájenku do Kopřivnice.

Vyrážíme busem do Ostravy, pak vlakem do Kopřivnice a z Kopřivnice po svých na Hájenku, oproti zimním výstupům ubíhá cesta výrazně rychleji. Na chalupě jsme kolem sedmé a ještě toho stihneme spousty.

Na chalupě se vybalíme a šup na první soutěže. Začneme zeměpisem, kdy jsou v prvním patře lístečky s významnými řekami, městy, vrcholy ČR a v přízemí mapa s body, tak spojujeme, spojujeme. Pak nás čeká výprava historická – využijeme krátké ukázky ze skvělého seriálu „Dějiny udatného českého národa“ a ke každé ukázce je jedna až dvě otázky. Poslední řízenou soutěží jsou krabičky – ve 12 krabičkách od sirek jsou různorodé předměty a je potřeba zjistit jejich obsah pouhým protřepáním. To by na páteční večer stačilo, pak už jen sprcha, deskovky…

Sobotu započneme soškama, běháme jak blázni do kopce, ale to se za chvíli změní.  Chystáme vaření, bude ražničí, brambor a mrkvový salát. Suroviny chystáme uvnitř, ale peče se venku. A letos to ani netrvá dlouho a porota to má těžké. Všechno je dobré, ale něco je lepší a nakonec se shodne na vítězi. A ani nevadilo, že měli místo cukety okurku…

Po obědě se vydáváme formou orientačního závodu do Kopřivnce. Tam se nakonec všichni šťastně dostanou a po náročném sportovním výkonu se osvěží v místním bowling centru. A pak už na discgolf. Talířů máme tolik, že si každý může vybrat klidně tři. Ale v discích to nebude spíše v rukou.  Některé hody jsou vskutku spektakulární – tu disk zaletí za plot, onde přistane v potoce nebo trefí fasádu nedalekého paneláku. Ale do deváté jamky dohážeme všichni. Bude z toho náš nový oblíbený sport.

Cestou na Hájenku sbíráme kontroly z orienťáku a taky se zastavíme na harakiri, které předtím kluci připravili nedaleko Raškova kamene. Světe div se, někteří se proplétají změtí lan poprvé v životě. Ale už se stmívá a my spěcháme na chatu. Tam se zavázanýma očima poznáváme potraviny a pak nás Lucka zavede do svého světa letadel, když v prvním patře absolvujeme leteckou školu. Otvory je potřeba přesným hodem protáhnout precizně seskládanou vlaštovku. Po počáteční skepsi se to vcelku daří a některým letcům by mohl závidět i Šonka.

A večer? Krycí jména a únikovky. Ale ještě předtím noční orientace.

Neděle se nese ve znamení úklidu, taky jsme si trošku přispali. Musíme taky vyhlásit. Kdo letos vyhrál? Neprozradíme, koukněte do galerie. Co ale prozradíme je, že letošní placky vypálil na svém laseru Perník, u toho spotřeboval 2 megawathodiy elektřiny a třikrát shodil hlavní jistič.

Hanys

Informačka:
Jméno:
Heslo:
| ADMIN |