Kalendář akcí
<
Srpen 2021
>
Po Út St Čt So Ne
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Zápis z akce - Vánočka - Návsí u Jablunkova

Je pátek 13. Scházíme se na autobusovém nádraží v Hlučíně, kde zrušili automat na jízdenky, což některé rodiče dost překvapilo, ale nevadí, není to neřešitelný problém. André se snaží udat vánočky, které se mu do batohu už nevešly, nikdo je nechce, když vtom pár minut před odjezdem přichází MB a tasí svůj poloprázdný batoh, do kterého by se vešlo vánoček i pět. 56 odjíždí 16:00, vlak odjíždí 16:40, to znamená, že jedeme na čas, spoždění si nemůžeme dovolit, takže červená, která nás potkala hned po tom, co jsme vyjeli nám dělá trochu těžkou hlavu a přitom se modlíme, aby se vlak spozdil aspoň o pět minut. To se sice vyplnilo, ale přestup na trolejbus nestíháme, tak musíme počkat na další a na vlak potom běžíme, no, než všem došlo, že musíme běžet, tak už vlak na kolejích dávno nestál, skoro;) 

Cesta vlakem trvala hodinu a půl a probíhala víceméně v klidu, ikdyž spolucestující z nás asi úplně radost neměli, ale co se dá dělat, když  musí dvacet dětí uhlídat dva vedoucí:) Z Mostů u Jablunkova nás od vlaku čekala cesta pěškobusem, kdy i zkušení, stáří členové až do konce pořádně nevěděli, na jakou chatu vlastně jdeme. Paní nás čekala v sedm, my jsme to stihli už o půl hodiny dříve, tak byla trochu překvapená a mezitím co my jsme se ubytovávali a vybalovali se nám ztratila. Asi hodinu jsme ji nikde nemohli najít, až se najednou zjevila a odešla:D

Po úspěšném obsazení všech pokojů jsme se šli najíst, dolů samozřejmě, protože v pokojích se nejí! A po večeři následovala mise Vánoční ozdoby, jelikož ty naše jsou nejspíš stále na Stříbrných horách a bez ozdob to nejde, to přece víte. Vyráběly se řetězy, chobotnice, baňky z brček, aspoň k něčemu se ty brčka dají využít, hvězdy, stromečky a mnoho dalších. 

Televize ve společenské místnosti nefunguje, tak je Koník s Érií dost smutný, protože zítra je finálový večer stardance….ale kdo by to čekal, v jídelně je ještě jedna televize. Vypadalo to s ní taky bledě, ale po tom, co se zapojila do zásuvky a přišlo se na to, že se musí přepínat tím druhým ovladačem ji Koník bravurně zprovoznil a měl plné právo se na ni v sobotu večer koukat:D 

Děti hrály na pokojích deskovky a stavěly bunkry, vedoucí a větší děti se dole koukali na pohádku a potom na Harryho Pottera, u kterého nikdo nevydržel do konce, protože reklamy jsou zlo. A tak jsme se postupně ukládali ke spánku, protože zítřek bude náročný (to jsme ještě nevěděli, jak moc:D). 

 

V kolik jsme vstávali přesně nevím, ale hned po snídani jsme se teple oblékli a šli jsme ven před chatu, čekat na Vojtěcha, který přijede autem a přiveze ještě Jardu s Alčou, má přijet za chvíli...ještě že tam jsou ty houpačky, čekali jsme asi půl hodiny, tak jsme pak měli trochu skluz, který se ještě několikanásobně zvětšil po cestě, ale nevadí. Měli jsme namířeno na Kozubovou a Ondra tvrdil, že to bude pět kilometrů, bylo to nakonec asi šest a půl, ale to není tak velký rozdíl...A ano, bylo to do kopce, ale že se budou někteří tak ploužit jsme fakt nečekali. No, cesta byla strastiplná, ale byl tam sníh, tak jsme si užili i první letošní koulovačku a ne jednu. Nahoře, kde nám Série nechtěla ukázat, jak šilhá, jsme si dali každý polévku a kofolu a utíkali jsme zase dolů, protože na chatě už na nás čekali Markéta s Kájou a měli jsme taky ještě nějaký ten vánoční program. Dolů už to šlo rychle.

 

Na chatě jsme si trochu odpočali, nazdobili jsme stromeček, vychutnali si jablíčka v karamelu, zabalili dárečky, potom byly dílničky, kde se vyráběly včelky, berušky, medvídci, možná i nějaké dárečky, odlili olovo. Poté se rychle uklidila jídelna, dosmažily se řízky, otevřel se kýbel s bramborovým salátem a mohli jsme jít večeřet. Teda ještě kontrola krojovek, ať jsme krásní. Víte, jak se vždycky ty láhve kofoly okamžitě vypaří? Hodně rychle, ale letos to nebyla jen tak ledajaká kofola...jedna byla s příchutí černého rybízu a druhá ananasu a víte co? Dost jí zbylo, že jsme to musely dopíjet u stardance. Večeře snad chutnala všem, někdo měl i čtyři řízky a k tomu hromadu salátu, jiní to sice nedojedli, ale nedivím se jim, tolik cukroví okolo. 

 

V jídelně je docela málo místa a taky to tam nebylo úplně praktické, tak jsme se přemístili ke stromečku, ovšem dárky musely ještě počkat. První byly na řadě oficiálnosti - povyšování, nováčkovské, bodování, degradace bohužel chyběly:D Po oficiálnostech už jsme byli všichi natěšení na dárky a co se nestalo, zavřeli nás venku, s prskavkama, bez zapalovače a chtěli, ať zpíváme, že jinak nás prý nepustí dovnitř. Zpívali jsem jako o život, až se teda umoudřili a pustili nás, ale dárky nikde. Takhle to zdržovat, to se nedělá, za chvíli bude stardance, naštěstí neumí moc schovávat, takže dárky jsme našli hned a nic dalšího už si na nás nepřipravili. Dárků bylo spoustu, akorát vedoucí jich moc neměli, ale musí si holt zvykat:D A po dárcích už byl volný program...akorát na deset byla naplánována porada, která se trochu posunula, protože finále stardance. Ale stejně nebyla nijak moc užitečná, takže jsme se díky ní akorát tak nevyspali:D Ve skutečnosti jsme se docela vyspali i přes to, že jsme šli spát docela pozdě a ještě kecali na pokoji (nebojte, jenom staré děti), a to díky tomu, že v neděli nikam nespěcháme a na úklid, balení a cestu na vlak máme přehršle času. Stihli jsme si dokonce i zahrát Time’s up. 

Na nádraží jsme strávili déle jak půl hodiny a ještě k tomu se rozhodlo, že pojedeme místo osobákem rychlíkem do Prahy:D. Samozřejmě byly všude místenky, takže jsme si posedali, kde se dalo a postupně jsme tak odcházeli do chodbičky, jelikož nastupovali lidé, kteří si zakoupili místenku. Ale nebylo to zas tak hrozné, už jsme určitě zažili i horší cesty.

Tak zase příště.

Informačka:

Vánočka 2019 Jasení

Sraz: 13.12.15:50 Hlučín autobusové nádraží odjezd 16:00 56kou jede se v krojích!

Návrat: 15.12. 16:55 Hlučín autobusové nádraží

S sebou: 2 x 30minlístek, spacák, teplé oblečení na ven, čepice, rukavice, oblečení do chaty, pyžamo, přezůvky, hygienu, kpz, vázačku, blok a tužku, nováčkovskou, baterku, číslo na rodiče, dres, kartičku zdravotní pojišťovny, dárečky pro kamarády, cukroví

Cena: 320

Jídlo:    Pátek – Večeře: – vlastní

Sobota – Snídaně: sladká

              - Oběd: překvapení

              -Večeře: štědrovečerní

Neděle – Snídaně: obložená houska

               - Oběd: čočková

             

Kontakt: André 732 552 363, Vojta 731 947 408

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |