Transparentní účet
Kalendář akcí
<
Září 2022
>
Po Út St Čt So Ne
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Tábor

Tábor 2021

Pro velký úspěch se letos vracíme na naši základnu ve Zbyslavicích! Ou jé cool

Tábor se bude konat od 31. 7. do 14. 8.

Na tábor pojedeme i na kole od klubovny po cyklostezkách, což je asi 22 km, takže příjemná vyjížďka.

Letos nebudeme z mnoha důvodu dovolovat mobily - rozhodnutí je konečné.

Tábora se můžou zúčastnit jak oddíloví členové, tak i zájemci mimo oddíl. Cena tábora je 3.200,-Kč pro oddílové členy a 3.500,-Kč pro neoddílové a je konečná. Na fotky z minulých táborů se můžete kouknout v galerii:)

Pro zájemce,  kteří s námi na táboře ještě nebyli máme připraveny odpovědi na nejčastější dotazy. Pokud Vás napadne jakýkoliv jiný dotaz, stačí napsat email na adresu zalesak4332@gmail.com, zavolat na tel. číslo 777 917 481 nebo použít kontaktní formulář v kontaktech.

Pro koho je tábor určen?

Tábor je určen pro kluky i holky ve věku 8-15 let. Největší část účastníků tvoří členové oddílu, ale každoročně s námi jede cca 1/3 neoddílových dětí a vždy se velmi rychle seznámili se všemi okolo.

Kde se tábor koná?

Tábor se koná na naší táborové základně na louce u potoka mezi obcemi Zbyslavice a Olbramice. Tábor je vybaven klasickými stany s podsadou v kapacitě pro cca 50 dětí. Součástí tábora je plně vybavena kuchyň pro přípravu stravy pro všechny účastníky, sprcha s teplou vodou, suché záchody, jídelna a hangár, který se dá využít pro program v případě delších dešťů. 

Co je náplní tábora? 

Základním pravidlem je co největší pestrost celého programu. V programu se tedy střídají bojovky, rukodělná činnost, klidové logické hry, silové hry, ale i spousta dalších činností. Děti si například vyzkouší upéct kuře, přespat pod širákem nebo si zastřílí ze vzduchovky. Z tábornických dovedností se naučí rozdělat oheň v přírodě, vyzkouší si uzly nebo morseovku, ale i další šifry. Pokud nastanou tropická vedra, zchladíme se někde u rybníku nebo na koupališti. Jelikož je v okolí spousta zajímavostí, čeká nás několik kratších i delších výletů.

Dá se na tábor přijet podívat?

Vzhledem k tomu, že návštěvy rodičů narušují klidný pobyt dětí a zároveň ruší táborový program a řád, je již tradičně určen pouze jeden návštěvní den a to neděle 9.8.2020.

Je cena 3.200/3.500,-Kč konečná?

Ano, v ceně je doprava tam i zpět z Hlučína (jiné místo vyřešíme individuální domluvou), strava 5 krát denně, pitný režim, veškeré vstupy (během tábora plánujeme několik kratších i delších výletů, okolí k tomu přímo vybízí) do jeskyní, hradů, zámku a na koupaliště. V žádném případě nedoporučujeme, aby  si děti se sebou brali velké množství peněz, bohatě postačí kapesné ve výší 200-500,-Kč, za které si děti na výletech koupi suvenýry, zmrzlinu nebo kofolu. V ceně jsou zahrnuty i odměny, které tradičně řešíme formou zážitkových balíčků (motokáry, bowling, lanové centrum, dinopark, aquapark vše doplněno o společný oběd v restauraci).

Je potřeba, aby mělo dítě na táboře kolo?

Ano, během tábora budeme kolo využívat pro výlety po okolí. Doprava na kolech je rychlejší a můžeme tak vidět více zajímavostí, kterých je v okolí opravdu hodně. Zároveň je potřeba, aby kolo bylo v dobrém technickém stavu. Drobné opravy jsme schopni provést na místě, ale nelze se dva dny věnovat jen seřizování kol. KAŽDÉ DÍTĚ MUSÍ MÍT HELMU.

Je potřeba, aby mělo dítě na táboře zelenou košili?

Ano, pořád se jedná o tábor turistického oddílu a ranní nástupy jsou vždy v kroji. Pokud pro Vás bude shánění zelené košile problém, ozvěte se, máme v zásobě, nebo dokážeme sehnat zelené košile za velmi přijatelnou cenu cca 50-70,-Kč. zároveň je dobré pamatovat na to, že se ke kroji nehodí růžové elasťáky nebo modré tepláky, ale nejlíp maskáčové, hnědé, černé nebo zelené kalhoty, případně tmavší rifle.

Jak je řešen zdravotnický dozor?

Na táboře je po celou dobu přítomná zdravotnice, vystudovaná zdravotní sestřička. Jedna z vedoucích je navíc vystudovaná doktorka. V případě složitějších úrazu je dostupná nemocnice (rentgen...).

Kdo tábor vede?

Tábor vede tým zkušených vedoucích, který se práci s mládeží věnuje celoročně. Všichni vedoucí prošli velkým množstvím kurzů a školení. Vedoucí nejsou motivování ziskem, svůj volný čas tráví na táboře zadarmo, protože je to baví, a to lze poznat na jejich nasazení a vůli děti co nejlíp zabavit.

Jak je to na táboře s mobily?

Po špatných zkušenostech z předchozích let jsme se rozhodli telefony zakázat a umožnit dětem v určený čas kontakt prostřednictvím telefonu vedoucího.

A jiná elektronika?

Nemáme rádi zbytečné příkazy a elektroniku nijak neregulujeme, je však důležité si uvědomit, že na táboře není elektřina a elektroniku tak nelze dobíjet. Další důležitou věcí je, že se na táboře může dražší elektronika někde ztratit nebo poškodit. Z těchto důvodu MP3 přehrávače, foťáky a další hračky nedoporučujeme. Je určitě příjemnější si zazpívat u táboráku s kamarády, než poslouchat hudbu sám ve stanu. Na táboře bude taky dostatek fotografů a kameramanů z řad vedoucích. Je pak každoročním dobrým zvykem v září pořádat promítání táborového filmu a umožnit stažení filmu z webu:).

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |