Transparentní účet
Kalendář akcí
<
Srpen 2022
>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Zápis z akce - Bobolyžovačka Gruň

Tahle akce zraje jako víno, začala jako pěší (nebyl sníh), postupně se stávala bobovací (nebyli lyžaři), minule se pár lyžařů našlo a letos? Lyžovali a snowboardovali všichni… Tedy až na Teoše, Dorku a Kamču, ale ti aspoň sáňkovali.

Nějak se tam však musíme dostat. Kvůli složité dopravě volíme cestu auty a potřebujeme vědět, kolik nás jede. Klasicky se však počty mění na poslední chvíli, sorry jako… Nakonec nás jede 21 a díky zlepšujícímu se vozovému parku stačí 4 auta. Kde jsou ty časy, kdy jediným možným prostředkem byla Ivanova Škoda 120, vozík a vlak… Teď si dopřáváme sedmimístná MPV.

Jak na zavolanou začne ve středu sněžit a první víkend s dostatečným množstvím sněhu k lyžování na Gruni se začíná rýsovat…

Takže počasí by bylo, auta taky… Jedeme…

Většina vyjíždí o půl páté od LIDLu, tedy od jeho trosek… Jen Hanys s holkami jede v sedm, Adéla má balet, ač jsou ostatní informováni, že má housle, to však nic nemění na tom, že vyjíždějí později.  Plán je jasný, 18:50 Darkovičky, 19:00 Hlučín, 19:10 Poruba, do cesty se však připletou zapomenuté přezuvky, snowboard, zpoždění asi 25 minut… Navíc se nepodařilo dohledat šroubky k vázání na Zuzčin zapůjčený board. Spěchá se tedy do Decathlonu, parkuje se na postižených (půjdeme do pekla) a jde se pro šroubky, jenže je vyprodáno. Nezbývá, než vymyslet náhradní plán.

Cesta na Gruň není úplně jednoduchá, nasněžilo, mrzne, musíme opatrně, zejména poslední úsek je pak opravdu složitý a polovina byla nucena nasadit řetězy. Na Šikmině se všichni potkáváme kolem 21 večerní. Ubytujeme se, večeříme, domlouváme se na zítřejším programu a ještě vyrážíme ven na jednu hru. Zajímavý je zájem o výjezd do Skiparku Gruň, kde stojí  celodenní lyžování skoro 400,-Kč a je výrazně náročnější, než náš soukromý upravený kopec u chaty. Rozhodneme se pro ranní rozřazovačku.

Ráno tedy začínáme všichni u chaty a tříbí se nám skupinka pro Skipark. Hanys se mezitím snaží připevnit vázání zapůjčenými šroubky, ale kvůli rozdílné délce je tato snaha marná. Půjčuje si tedy auto s řetězy a jede do servisu. Ani tam šroubky nemají, ale nakonec příjemný servisák půjčuje jiný snowboard za luxusních 100,-kč na den s tím, že jej můžeme vrátit až zítra ráno. Vyřešeno.

Do Skiparku tak vyráží skupina Eržika, Grifon, Damoš, Bubu a Frenky. Zbytek zůstava u chaty a lyžuje na našem soukromém vleku/svahu. Stavíme si skokánek, venku se občerstvujeme teplým čajem, rohlíkem s tuňákovou pomazánkou a kdo je líný se zouvat, může venku i poobědvat. Luxus. Ochotný vlekař nám dokonce postaví slalom. Po obědě se Hanys vystřídá s Frenkym v dohledu ve Skiparku. U chaty pokračuje vylepšování  skokánku a proběhne závod ve slalomu. Lyžujeme až do půl páté, nikomu se nechce končit. Ze Skiparku vyjíždíme poslední POMOU pod naší chatu a po celodenní  pohodičce na sedačce je to vcelku peklo.

Na chatě nás čeká chvilkový relax, večeře, jedná rychlá hra venku a může se rozjet turnaj v 6 bere, který je o ceny ve spolupráci s naši sesterskou organizací Trolí doupě. Začínám souboji ve skupinách, z každé šestičlenné skupiny postupují dva nejlepší do finále, další dva do skupiny o 7. – 12. místo a dva poslední do skupiny o 13. – 18. místo. Bojujeme až do 11 a můžeme vyhlásit výsledky. Naštěstí získala nejžádanější (mezi vedoucími) odměnu v podobě Šťastného candáta Kamča. Vedoucí tak do půlnoci hrají tuhle skvělou nedeskovku. Myslím, že se stane hodně, ale hodně oblíbenou.

Ráno při snídani se rozhodujeme, zda lyžovat u chaty, nebo vyrazit do Olympijského parku Bíla. Jednoznačně vyhrává lyžování. Většina jde tedy lyžovat. Buboš pak sjíždí do Skiparku, kde vrací zálohované karty, snowboard a především si jede pro zapomenutou mikinu. Skupinka ve složení Zuzka, Sirka, Perník, Adéla, Grifon, Eržika a Damoš se vydává na běžkách na Švarnou Hanku, perník vzdává po několika pádech při sjezdu, Zuzka po fatálně špatně zvolené máze, zbytek na Hanku dojede, ta je však naprosto logicky o víkendu zavřená. Lyžujeme celé dopoledne, nikomu se ze svahu nechce, ale je třeba poobědvat, uklidit chatu a vyrazit domů. Jde nám to dobře od ruky a po půl druhé vyrážíme domů. Cesta probíhá bez komplikací, naopak z rádia zní zpráva, že Krčmář získává stříbro. Ve tři jsme doma s vědomím, že Šikmina nás musí pohostit i za rok.

Hanys

Informačka:

Sraz: Pá. 16:30 – u Hasičů v Hlučíně, pojedeme auty !!! NUTNO NAHLÁSIT ÚČÁST !!!

Sebou: 300Kč, večeři na pátek, jedeme v dresu, boby-lyže-snowboard, spacák, řezůvky, zimní oblečení a obuv, oblečení do chaty, hygienické potřeby, ručník, zápisník, vázačku, KPZ. 

Možnost plnění odkorky LYŽAŘ.

Vlek u chaty za 150,- Kč na víkend nebo www.skipark-grun.cz

Jídelníček:

Pá.    v:  vlastní

So.  sn:  pomazánka s pečivem

       ob: těstoviny, omáčka, 

         v: chleba s vajíčkem / sýrem

Ne.  sn: vánočka s marmeládou, kakao/čaj

       ob: čočkovka s chlebem

Návrat: Ne.  do 16:00 do Hlučína (upřesníme SMS)

Kontakt: Frenky 724 588 004

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |