Transparentní účet
Kalendář akcí
<
Srpen 2022
>
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Zápis z akce - Čtyřdenka - Jasení

Netradiční výprava na tradiční místo. Ptáte se proč netradiční? No, protože to byla čtyřdenka.  Informace jsou takové: sraz: 29.10. 2018 v 17:55 na autobusovém nádraží v Hlučíně, kde se odevzdají batohy Hanysovi, který je odveze na chatu. Z důvodu velkého počtu dětí se rozdělujeme na dvě skupiny. Jedna jede 56kou a druhá 34kou. Po cestě ještě přistoupí Grifon. Tak jak už bývá zvykem vystupujeme na zastávce Důl Odra a vydáváme se na vlakáč. Máme hodně času a tak se jde nakupovat. Bea s Koníkem a Andělou se vydávají do levných knih, odkud si odnášejí knihu. Přesouváme se na vlak, který nás dováží do Jablunkova, odkud se vydáváme pěšky (jsme přece turistický oddíl) na chatu. Cesta utíká rychle, a to zejména  při vzpomínání na staré zážitky např. jak se skákalo po balících. 

Po příchodu na chatu si rozdělíme pokoje, vybalíme věci a Anděla shání klíče od klavíru, který je na chatě.  Večer jsme se navečeřeli a hráli deskovky. Spát se šlo okolo desáté z důvodu náročného nadcházejícího dne.

Sobotní ráno jsme zahájili rozcvičkou následovanou snídaní, hygienou a balením věcí. Okolo deváté vyrážíme směr překvapení. A je to tady, už jsme skoro u cíle, v dálce vidíme bobovou dráhu, kterou máme pronajatou na hodinu, a tak jezdíme o sto šest. Jakmile uplyne hodina, tak scházíme dolů k hospodě, kde Hanys všem koupil kofolu. V průběhu přijíždí Sirka se Šimonem, kterého vyloží a jede nakoupit. Jakmile dopijeme, vydáváme se směrem na chatu.

V průběhu cesty se stavujeme na polévku. Jak už to bývá, tak většinou chodíme po skupinkách, a tím pádem jsme na polévku doráželi postupně, což byla výhoda, protože v restauraci byla oslava, a tak byla skoro celá plná. Postupně jsme i odcházeli a přicházeli na chatu, kde jsme si odpočinuli.

Následně jsme pokračovali v programu, byli jsme rozděleni do družin, ve kterých jsme hráli různorodé hry. Na večeři byla čína, do které se přidávalo hodně kohouta (chilli omáčka). Jako každý večer se hrály deskovky a byl puštěný film. Tentokrát nám Hanys dal zmrzlinu, a tak byli všichni šťastní.

Na nedělní snídani byly toasty, se kterými pomáhaly holky. Neděle se nesla v duchu her. Jednou z her byl např. slepý fotbal. Tato hra se hraje stejně jako fotbal, jediný háček je v tom, že místo jednoho hráče hraje dvojce, jeden z ní má zavázané oči a právo kopat do míče,  druhý z dvojce má za úkol navádět ,,slepého“. Je opravdu zábava, když proběhnete kaluží nebo kopete do vzduchu, či do lidí.  Večerní program byla poznávačka fotek, které jsme hodinu předem fotili. Po jejím dohrání šly holky pomoct s přípravou hotdogů a následným vydáváním. Po večeři jsme vyzkoušeli naše znalosti v poznávání českých hradů. Spát se chodilo docela pozdě, protože se hrál Gobit nebo Yogi, který hráli zejména vedoucí a starší. Jak už to poslední den chodí, tak se uklízela chata a balili věci, když už bylo všechno hotovo, tak jsme pořídili závěrečnou fotku a vyrazili domů.
                                                                                                                   

Market

Informačka:

Čtyřdenka Jasení (26.10.-29.10 2018) http://www.ddm.jablunkov.cz/?jaseni,16

Sraz: 26.10. 15:50 Hlučín autobusové nádraží odjezd 16:00 34kou nebo 56kou jede se v krojích!

Návrat: 29.10. 17:55 Hlučín autobusové nádraží

S sebou: 2 x 30minlístek, spacák, sportovní teplé oblečení na ven, čepice, oblečení do chaty, pyžamo, přezůvky, hygienu, kpz, vázačku, blok a tužku, baterku, číslo na rodiče, dres, kartičku zdravotní pojišťovny, malý batůžek na výlet, věci sbalit do krosny kousek s nimi půjdeme a nesou se lépe než kufry

Cena: 400

Jídlo:   Pátek – Večeře: – vlastní

Sobota – Snídaně: sladké – vlastní

              - Oběd: polévka uzená, zapékané nudle

              -Večeře: párky 

Neděle – Snídaně: toast

               - Oběd: překvapení 

              - večeře: čína

Pondělí – Snídaně: Chleba ve vajíčku

- Oběd: bramborový guláš

Důležité: Nutno nahlásit účast do 19.10.

Kontakt: vojta 731 947 408 andré 732 552 363  

Jméno:
Heslo:
| ADMIN |